Τετάρτη, 1 Ιανουαρίου 2014

Τα ραντεβού της νέας χρονιάς

Αν σας αρέσει αυτή η ανάρτηση, διαδώστε την.

Παράπονο δεν πρέπει να έχουμε από το αθλητικό 2013. Μας άφησε υποθήκες για τη νέα χρονιά. Η πρόκριση της εθνικής ποδοσφαίρου στο Μουντιάλ μας εξασφαλίζει ένα μακρύ καυτό ποδοσφαιρικό καλοκαίρι. Η πρόκριση του Ολυμπιακού στους «16» τουΤσάμπιονς Λιγκ, αλλά και του ΠΑΟΚ στους «32» τουΓιουρόπα κάνει πιο ενδιαφέροντα τα βράδια μεσοβδόμαδα όλο σχεδόν τον χειμώνα.

Κι ακόμα η συμμετοχή του Ολυμπιακού, αλλά και του Παναθηναϊκού στον ίδιο όμιλο της Ευρωλίγκα, μαζί με την Φενέρμπαχτσέ του Ομπράντοβιτς δίνουν άλλο ενδιαφέρον στο μάλλον αδιάφορο μέχρι πέρσι «Top 16» της Ευρωλίγκα. Αν και το πρόγραμμα δεν έχει οριστικοποιηθεί ακόμα για το ποιοι αγώνες θα γίνουν Πέμπτη και ποιοι Παρασκευή είναι βέβαιο ότι δεν θα πλήξουμε…

Όμως και για τους φίλους των άλλων σπορ δεν υπάρχει πλήξη. Φόρμουλα ένα, ράλι, έστω και χωρίς το «Ακρόπολις» στην Α’ κατηγορία των ράλι, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου και τόσα άλλα.

Με μια ματιά..

18 Ιανουαρίου Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός (Α1μπάακετ)

2 Φεβρουαρίου: Τελικός Αμερικανικού σούπερ μπόουλ

7-23 Φεβρουαρίου: Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες στο Σότσι της Ρωσίας

20 Φεβρουαρίου: ΠΑΟΚ – Μπενφίκα (Γιουρόπα Λιγκ)

20 ή 21 Φεβρουαρίου: Παναθηναϊκός – ολυμπιακός (Eurolegue, top 16)

23 Φεβρουαρίου: Κλήρωση ομίλων Euro 2016

25 Φεβρουαρίου: Ολυμπιακός – Μ.Γιουνάιτεντ

27 Φεβρουαρίου: Μπενφίκα – ΠΑΟΚ (Γιουρολίγκα)

1η ή 2 Μαρτίου: Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός (Superleague)

9 ή 10 Μαρτίου: ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός (Superleague)

19 Μαρτίου: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Ολυμπιακός (Τσάμπιονς Λιγκ)

14 Μαΐου: Τελικός Γιουρόπα Λιγκ στο Τορίνο

16 και 18 Μαϊου: Φάιναλ Φορ μπάσκετ στο Τορίνο

25 Μαΐου: Τελικός Τσάμπιονς Λιγκ στη Λισαβόνα

14 Ιουνίου: Κολομβία – Ελλάδα (Παγκόσμιο Κύπελλο)

20 Ιουνίου: Ιαπωνία – Ελλάδα (Παγκόσμιο Κύπελλο)

26 Ιουνίου: Ελλάδα – Ακτή Ελεφαντοστού (Παγκόσμιο Κύπελλο)

Ας δούμε όμως μέρα με τη μέρα τα γεγονότα που έρχονται

Τετάρτη 1η Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Πρέμιερ Αγγλίας: Σουόνσι – Μάντσεστερ Σίτι (14:45),Άρσεναλ – Κάρντιφ (17:00), Κρίσταλ Πάλας – Νόριτς (17:00), Φούλαμ – Γουέστ Χαμ (17:00), Λίβερπουλ –Χαλ (17:00), Σαουθάμπτον – Τσέλσι (17:00). Στόουκ –Έβερτον (17:00), Σάντερλαντ – Άστον Βίλα (17:00),Γουέστ Μπρόμιτς – Νιούκαστλ (17:00), Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τότεναμ (19:30)

Πρέμιερσιπ Σκωτίας: Σέλτικ – Πάτρικ Θιστλ (17:00),Νταντί Γ. – Αμπερντίν (17:00), Ινβερνές –ΣεντΤζόνστον (17:00)

Πέμπτη 2 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Πρέμιερσιπ Σκωτίας: Κιλμάρνοκ – Σεντ Μίρεν(17:00), Χιμπέρνιαν – Χαρτς (21:45)

Μπάσκετ: Ευρωλίγκα, TOP 16, 1η αγωνιστική

Παναθηναϊκός – Μιλάνο (21:30)

Χάντμπολ, προκριματικά παγκόσμιου πρωταθλήματος 2015

Ισραήλ - Ελλάδα

Παρασκευή 3 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Φουτμπολ Λιγκ 1: Καλλιθέα – Φωκικός (18:00)

Μπάσκετ: Ευρωλίγκα, TOP 16, 1η αγωνιστική

Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσέ (21:30)

Βόλεϊ, προκριματικά Παγκοσμίου πρωταθλήματος στο Πόμπραντ της Σλοβακίας

Ελλάδα – Σλοβακία (18:30), Φιλανδία – Ουκρανία (21:30)

Σάββατο 4 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Superleague , 18η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα – Αστέρας Τρίπολης (15:00), Εργοτέλης – Ατρόμητος (17:15), Ολυμπιακός – ΑΕΛ Καλλονής (19:30).

Φουτμπολ Λιγκ Νότος: Αστέρας Μαγούλας – Ελευσίνα (15:00), ΑΟ Γλυφάδας – Ολυμπιακός Βόλου (15:00)

Φουτμπολ Λιγκ Βορράς: Αιγινιακός – ΕθνικόςΓαζώρου (15:00)

Πριμέρα Ισπανίας: Μάλαγα – Ατλέτικο Μαδρίτης (17:00), Βαγιαδολίδ – Μπέτις (19:00), Βαλένθια –Λεβάντε (21:00), Αλμερία – Γρανάδα (23:00)

Πρέμιερσιπ Σκωτίας: Μάδεργουελ – Ινβερνές (14:45), Ρος Κάουντι – Σεντ Τζόνστον (17:00)

Γαλλία: Αγώνες Κυπέλλου

Βόλεϊ. Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών, Β’ φάση, 2ηαγωνιστική

ΑΟ Θρίαμβος – ΠΑΚ Χαλανδρίου (16:45), ΑΟΗλυσιακός – ΓΣ Αστέρας Αγ.Δημητρίου (17:00), ΝΑΟ Σούδας – ΓΕ Ηρακλείου (18:00), ΣΦΒ Ερμής – ΣΑΑΚΑνατόλια (18:00)

Μπάσκετ: 12Η αγωνιστική

ΠΑΟΚ – Ηλυσιακός (16:00), Πανελευσινιακός – ΚΑΟ Δράμας (16:00), Κολοσσός – Ίκαρος (16:00), Απόλλων Πάτρας –Πανιώνιος (17:00), Τρίκαλα – Άρης (18:00)

Βόλεϊ, προκριματικά Παγκοσμίου πρωταθλήματος στο Πόμπραντ της Σλοβακίας

Σλοβακία – Ουκρανία (18:30), Ελλάδα – Φιλανδία (21:30)

Κύπελλο Ανδρών, Β’ φάση, 3η αγωνιστική

ΕΑ Πατρών – Καλαμάτα ’80 (19:30), Κύζικος – Μίλων (20:00), Ορεστειάδα – Ηρακλής (19:00), Καρδίτσα – ΜΕΝΤ (19:00

Κυριακή 5 Ιανουαρίου

Superleague, 18η αγωνιστική

Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός (15:00), Βέροια – Πλατανιάς (17:15), Πανθρακικός - Λεβεδειακός (17:15), Πανιώνιος – ΟΦΗ (17:15), Ξάνθη – ΠΑΟΚ (19:30)

Φουτμπολ Λιγκ Νότος: Παναιγιάέιος – Αχαρναϊκός(15:00), Πανηλειακός – Βύζας (15:00), Φωστήρας – Επισκοπή (15:00), Χανιά – Ηρακλής Ψαχνών (18:00)

Φουτμπολ Λιγκ Βορράς: Ζάκυνθος – Αν.Καρδίτσας(15:00), Νίκη Βόλου – Δόξα Δράμας (15:00), Ηρακλής – Καβάλα (15:00), Βατανιακός – Τύρναβος (15:00), Απόλλων 1926 – Πιερικός (15:00)

Σιέρε Α Ιταλίας: Κιέβο – Κάλιαρι (16:00), Φιορεντίνα– Λιβόρνο (19:00), Γιουβέντους – Ρόμα (21:45)

Πριμέρα Ισπανίας: Σεβίλλη – Χετάφε (13:00),Μπαρτσελόνα – Έλτσε (17:00), Οσασούνα – Εσπανιόλ(19:00), Σοσιεδάδ – Αθλέτικ Μπιλμπάο (21:00)

Πρέμιερσιπ Σκωτίας: Σεντ Μίρεν (14:45), ΝταντίΓιιουνάιτεντ – Χιμπέρνιαν (17:00), Χαρτς – ΠάτρικΘιστλ (17:00), Κιλμάρνοκ – Αμπερντί ν (17:00)

Γαλλία: Αγώνες Κυπέλλου

Μπάσκετ: 12η αγωνιστική

Ρέθυμνο – Παναθηναϊκός (16:00), Ολυμπιακός – Ν. Κηφισιά (19:15)

Χάντμπολ, προκριματικά παγκόσμιου πρωταθλήματος 2015

Ελλάδα – Ισραήλ

Βόλεϊ, προκριματικά Παγκοσμίου πρωταθλήματος στο Πόμπραντ της Σλοβακίας

Ουκρανία – Ελλάδα (18:30), Σλοβακία – Φιλανδία (21:30)

Βόλεϊ, Κύπελλο Ανδρών, Β’ φάση, 3η αγωνιστική

Επίκουρος – Ερμής Ηγουμενίτσας (16:30), Ροδίων Άθλησης – Παλλήνη (13:00),

Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών, Β’ φάση, 2η αγωνιστική

ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων – ΓΣ Γρεβενών (17:00), ΣΦΚ Πιερικός – ΑΠΣ Ν.Βότσης (16:00)

Δευτέρα 6 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Superleague, 18η αγωνιστική

Άρης – Απόλλων (19:30)

Πριμέρα Ισπανίας: Ρεάλ Μαδρίτης – Θέλτα (20:00),Βαγιεκάνο – Βιγιαρεάλ (23:00)

Σιέρε Α – Ιταλία: Νάπολι – Σαμπντόρια (13:30), Κατάνια – Μπολόνια (16:00), Τζένοα – Σασουόλο(16:00), Μίλαν – Αταλάντα (16:00), Πάρμα – Τορίνο (16:00), Ουντινέζε – Βερόνα (16:00), Λάτσιο – Ίντερ(19:30)

Δευτέρα 6 – Κυριακή 19 Ιανουαρίου

Πόλο: Τελικοί «Γουόρλντ Καπ», στο Τιάνιν, Κίνα

Τρίτη 7 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Πριμέρα Ισπανίας: Βαλένθια – Ατλέτικο Μαδρίτης (23:00)

Μπάσκετ, Γιούροκαπ φάση των «32»,1η αγωνιστική

Πανιώνιος – Νιζνί Βόλβογκραντ (18:00)

Βόλεϊ. Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών, Β’ φάση, 2η αγωνιστική

ΓΕ Παναχαϊκή – ΑΣ Ιωνικός (18:30), ΕΑ Λάρισας –Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός (19:30)

Τετάρτη 8 Ιανουαρίου

Ποδοσφαιρο

Κύπελλο Ελλάδος – 3η φάση

Αιγινιακός – Πανιώνιος (17:30)

Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης (20:00)

Λινγκ 1 Γαλλίας: Σεντ Ετιέν – Εβιάν (21:45)

Κύπελλο Ιταλίας: Φιορεντίνα – Κιέβο (22:00)

Κύπελλο Βασιλιά –Ισπανία: Αλκορκόν – Εσπανιόλ(21:00), Μπέτις – Αθλέτικ Μπιλμπάο (21:00),Μπαρτσελόνα – Χετάφε (23:00), Σανταντέρ – Αλμερία (23:00),

Χάντμπολ, προκριματικά παγκόσμιου πρωταθλήματος 2015

Ελλάδα – Ολλανδία

Βόλεί, πρωτάθλημα Α1 γυναικών

Ηρακλής Κηφισιάς – Παναξιακός (15:00), Παναθηναϊκός – Σταυρούπολη (17:00), Ηρακλής –Βριλήσια (18:00), Μαρκόπουλο – ΑΕΚ (18:30), Μακεδόνες – Ρέθυμνο (19:00), Ίωνες – Ολυμπιακός (18:30)

Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών, Β’ φάση, 2η αγωνιστική

ΑΜΟ Γαλαξίας – ΑΣ Άρης (21:00)

Πέμπτη 9 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Κύπελλο Ελλάδος – 3η φάση

Ολυμπιακός Βόλου – Αστέρας Μαγούλας (17:30)

Ηρακλής – ΠΑΟΚ (20:00)

Κύπελλο Ιταλίας: Ρόμα – Σαμπντόρια (19:00),Ουντινέζε – Ίντερ (22:00)

Κύπελλο Βασιλιά – Ισπανία: Σοσιεδάδ (20:30),Βαγιεκάνο – Λεβάντε (22:30), Ρεάλ Μαδρίτης –Οσασούνα (22:30)

Μπάσκετ: Ευρωλίγκα, TOP 16, 2η αγωνιστική

Μιλάνο – Ολυμπιακός (21:45)

Παρασκευή 10 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Λινγκ 1- Γαλλία: Μονπελιέ – Μανακό (21:30)

Πρέμιερσιπ Σκωτία: Αμπερντίν – Χιμπέρνιαν (21:45)

Πριμέρα Ισπανία: Γρανάδα – Βαγιαδολίδ (22:00)

Μπάσκετ: Ευρωλίγκα, TOP 16,

2η αγωνιστική

Λαμποράλ – Παναθηναϊκός (21:30)

Σάββατο 11 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Superleague, 19η αγωνιστική

ΟΦΗ-Βέροια (15:00), Λεβαδειακός – Εργοτέλης(17:15), Παναθηναϊκός – Πανιώνιος (19:30)

Πρέμιερ Αγγλία: Χαλ – Τσέλσι (14:45), Κάρντιφ – Γουέστ Χαμ (17:00), Έβερτον – Νόριτς (17:00),Φούλαμ – Σάντερλαντ (17:00), Σαουθάμπτον – ΓουέστΜπρόμιτς (17:00), Τότεναμ – Κρίσταλ Πάλας (17:00), Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Σουόνσι (19:30)

Λινγκ 1-Γαλλία: Αζαξιό – Παρί ΣΖ (18:00), Μπροντό– Τουλούζ (21:00), Γκινγκάμπ - Σεντ Ετιέν (21:00), Λυών – Σοσό (21:00), Ρεν – Νις (21:00), Βαλανσιέν –Μπαστιά (21:00)

Σιέρε Α – Ιταλία: Λιβόρνο – Πάρμα (19:00), Μπολόνια – Λάτσιο (21:45)

Πριμέρα – Ισπανία: Αθλέτικ Μπιλμπάο – Αλμερία (17:00), Θέλτα – Βαλένθια (19:00), Ατλέτικο Μαδρίτης – Μπαρτσελόνα (21:00), Έλτσε – Σεβίλλη (23:00)

Πρέμιερσιπ – Σκωτία: Χαρτς – Μάδεργουελ (17:00),Πάτρικ Θιστλ –Ρος Κάουντι (17:00), Σεντ Τζόνστον – Σεντ Μίρεν (17:00)

Μπάσκετ: 13η αγωνιστική Α1

Ίκαρος Χαλκίδας – ΠΑΟΚ (15:30), Άρης – Κολοσσός (16:00), Ν.Κηφισιά – Πανελευσινιακός (18:00), ΚΑΟ Δράμας – Τρίκαλα (18:00)

Χάντμπολ, προκριματικά παγκόσμιου πρωταθλήματος 2015

Βέλγιο – Ελλάδα

Βόλεϊ, Α1 ανδρών, 12 αγωνιστική

Φοίνικας Συρου – Κηφισιά, Λαμία – Ολυμπιακός, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Άρης, Παναθηναϊκός – Παναχαϊκή, ΑΕΛ – Παμβοχαϊκός, ΠΑΟΚ – Νίκη Αιγινίου (Δεν έχουν οριστεί ώρες και μέρες)

Κυριακή 12 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Superleague, 19η αγωνιστική

ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός (15:00), Απόλλων – ΠΑΣ Γιάννινα (17:15), Αστέρας Τρίπολης – Πλατανιάς (17:15), Πανθρακικός – Ξάνθη (17:15), Ατρόμητος – Ολυμπιακός (19:30)

Πρέμιερ, Αγγλία: Νιούκαστλ – Μάντσεστερ Σίτι(16:05), Στόουκ – Λίβερπουλ (18:10)

Λιγκ 1, Γαλλία: Ναντ – Λοριάν (15:00), Εβιάν –Μαρσέιγ (18:00), Λιλ – Ρεμς (22:00)

Σιέρε Α, Ιταλία: Τορίνο – Φιορεντίνα (13:30),Αταλάντα – Κατάνια (16:00), Κάλιαρι – Γιουβέντους (16:00), Βερόνα – Νάπολι (16:00), Ρόμα – Τζένοα(16:00), Σασουόλο – Μίλαν (21:45)

Πριμέρα, Ισπανία: Χετάφε – Βαγιεκάνο (13:00),Μπέτις – Οσασούνα (18:00), Εσπανιόλ – ΡεάλΜαδρίτης (20:00), Λεβάντε – Μάλαγα (22:00)

Πρέμιερσιπ, Σκωτία: Ινβερνές – Νταντί Γιουνάιτεντ(14:45)

Μπάσκετ: 13η αγωνιστική Α1

Ηλυσιακός – Ρέθυμνο (16:00), Πανιώνιος – Ολυμπιακός (17:00)

Κυριακή 12 – Κυριακή 26 Ιανουαρίου

Χάντμπολ: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ανδρών, στη Κοπεγχάγη

Δευτέρα 13 –Κυριακή 26 Ιανουαρίου

Τένις: Αυστραλιανό όπεν

Δευτέρα 13 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Superleague, 19η αγωνιστική

ΑΕΛ Καλλονής – Άρης (19:30)

Πρέμιερ, Αγγλία: Αστον Βίλα – Άρσεναλ (22:00)

Σιέρε Α, Ιταλία: Σαπντόρια – Ουντινέζε (20:00), Ίντερ– Κιέβο (22:00)

Πριμέρα, Ισπανία: Βιγιαρεάλ – Σοσιεδάδ (23:00)

Απονομή «Χρυσής Μπάλας», Ζυρίχη

Μπάσκετ: 13η αγωνιστική Α1

Παναθηναϊκός – Απόλλων Πάτρας (19:15)

Τρίτη 14 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Κύπελλο Ιταλίας: Λάτσιο – Πάρμα (22:00)

Κύπελλο Βασιλιά, Ισπανία: Αλμερία – Σανταντέρ (20:30), Ατλέτικο Μαδρίτης –Βαλένθια (22:30)

Μπάσκετ, Γιούροκαπ φάση των «32», 2η αγωνιστική

Μπιλμπάο – Πανιώνιος (20:30)

Τετάρτη 15 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Κύπελλο Ελλάδος: Επαναληπτικοί 3ης φάσης

Ηρακλής Ψαχνών – Παναθηναϊκός (17:00)

Ατρόμητος – Παναιτωλικός (20:00)

Κύπελλο Ιταλίας: Κατάνια – Σιένα (17:00), Μίλαν – Σπέτσια (19:00), Νάπολι – Αταλάντα (22:00)

Κύπελλο Βασιλιά, Ισπανία: Εσπανιόλ – Αλκορκόν(20:30), Αθλέτικ Μπιλμπάο – Μπέτις (20:30), Λεβάντε– Βαγιεκάνο (22:30), Οσασούνα – Ρεάλ Μαδρίτης (22:30)

Διεθνή φιλικά: Νορβηγία - Μολδαβία

Πέμπτη 16 Ιανουαρίου

Κύπελλο Ελλάδος: Επαναληπτικοί 3ης φάσης

ΑΕΛ Καλλονής – ΟΦΗ (17:00)

Νίκη Βόλου – Απόλλων (20:00)

Κύπελλο Βασιλιά, Ισπανία: Βιγιαρεάλ – Σοσιεδάδ(21:00), Χετάφε – Μπαρτσελόνα (23:00)

Μπάσκετ: Ευρωλίγκα, TOP 16, 3η αγωνιστική

Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα (20:00)

Πέμπτη 16-Σάββατο 18 Ιανουαρίου

Ράλι Μόντε Κάρλο

Παρασκευή 17 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Λινγκ 1, Γαλλία: Σεντ Ετιέν – Λιλ (21:30)

Ερεντιβίζιε, Ολλανδία: Τβέντε – Χέρακλες (21:00)

Πριμέρα, Ισπανία: Μάλαγα – Βαλένθια 22:00

Διεθνή φιλικά: Μολδαβία - Σουηδία

Μπάσκετ: Ευρωλίγκα, TOP-16

Παναθηναϊκός – Ανατολού Εφές (21:45)

Σάββατο 18 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Superleague, 20η αγωνιστική

Παναιτωλικός – Πανθρακικός (15:00), Ολυμπιακός –Λεβαδειακός (17:15), Πανιώνιος – ΠΑΟΚ (19:30)

Πρέμιερ, Αγγλία:Σάντερλαντ – Σαουθάμπτον (14:45),Άρσεναλ – Φούλαμ (17:00), Κρίσταλ Πάλας – Στόουκ (17:00), Μάντσεστερ Σίτι – Κάρντιφ (17:00), Νόριτς –χαλ (17:00), Γουέστ Χαμ – Νιούκαστλ (17:00), Λίβερπουλ – Άστον Βίλα (19:30).

Λινγκ 1, Γαλλία: Μαρσέιγ – Βαλανσιέν (18:00),Μπαστιά – Μπορντό (18:00), Λοριάν – Γκινγκάμπ(21:00), Νις – Αζαξιό (21:00), Ρεν – Εβιάν (21:00),Σοσό – Μοντπελιέ (21:00)

Σιέρε Α, Ιταλία: Ρόμα – Λιβόρνο (19:00), Γιουβέντους – Σαμπντόρια (21:45)

Ερεντιβίζε, Ολλανδία: Αλκμάαρ – Μπρέντα (19:45),Βαλβάικ – Χρόνιγκεν (20:45). Τσβόλε – Φίρεσε(20:45), Χέρενφεν – Ρόντα (21:45)

Πριμέρα, Ισπανία: Μπέτις – Ρεάλ Μαδρίτης (17:00), Έλτσε – Βαγιεκάνο (19:00), Γρανάδα – Οσασούνα(21:00), Εσπανιόλ – Θέλτα (23:00)

Πρέμιερσιπ, Σκωτία: Αμπερντίν – Ινβερνές (17:00),Σέλτικ – Μάδεργουελ (17:00), Χιμπέρνιαν – ΣεντΜίρεν (17:00), Πάτρικ Θιστ – Κιλμάρνοκ (17:00), ΡοςΚάουντι – Νταντί Γιουνάιτντ (17:00), ΣενΤζόνστον –Χαρτς (17:00)

Διεθνή φιλικά: Πολωνία - Νορβηγία

Μπάσκετ: 14η αγωνιστική Α1

Ηλυσιακός – Απόλλων Πάτρας (16:00), Ν.Κηφισιά – Τρίκαλα (16:00), Άρης – ΚΑΟ Δράμας (18:00)

Βόλεϊ, Α1 ανδρών, 13η αγωνιστική

Κηφισιά – Νίκη Αιγινίου, Ολυμπιακός – Φοίνικας Σύρου, Άρης – Λαμία, Παναχαϊκή – Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Παμβοχαϊκός – Παναθηναϊκός, ΑΕΚ - ΠΑΟΚ

Κυριακή 19 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Superleague, 20η αγωνιστική

Άρης – Ατρόμητος (15:00). Απόλλων – Αστέρας Τρίπολης (17:15), Εργοτέλης – Ξάνθη (17:15), ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΛ Καλλονής (17:15), Βέροια – Παναθηναϊκός (19:30)

Πρέμιερ, Αγγλία: Σουόνσι – Τότεναμ (15:30), Τσέλσι – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (18:00)

Λινγκ 1, Γαλλία: Ρεμς –Λυών (15:00), Τουλούζ –Μανακό (18:00), Παρί ΣΖ – Ναντ (22:00)

Σιέρε Α, Ιταλία: Ουντινέζε – Λάτσιο (13:30),Αταλάντα – Κάλιαρι (16:00), Κατάνια – Φιορεντίνα(16:00), Τζπένοα – Ίντερ (16:00), Μπολόνια – Νάπολι (16:00), Κιέβο – Πάρμα (16:00), Σασουόλο – Τορίνο (16:00), Μίλαν – Βερόνα (21:45)

Πριμέρα, Ισπανία: Χετάφε – Σοσιεδάδ (13:00),Βιγιαρεάλ – Αλμερία (18:00), Λεβάντε – Μπαρτσελόνα(20:00), Ατλέτικο Μαδρίτης – Σεβίλλη (22:00)

Μπάσκετ: 14η αγωνιστική Α1

Πανιώνιος – Πανελευσινιακός (16:00), Κολοσσός – ΠΑΟΚ (16:00), Ίκαρος Χαλκίδας – Ρέθυμνο (16:00)

Δευτέρα 20 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Superleague, 20η αγωνιστική

Πλατανιάς – ΟΦΗ (19:30)

Πρέμιερ, Αγγλία: Γουέστ Μπρόμιτς - ¨Εβερτον (22:00)

Πριμέρ, Ισπανία: Αθλέτικ Μπιλμπάο – Βαγιαδολίδ(23:00)

Διεθνή Φιλικά: Μολδαβία - Πολωνία

Μπάσκετ: 14η αγωνιστική Α1

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός (19:30)

Τρίτη 21 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Κύπελλο Ολλανδία: Ρόντα – Αλκμάαρ (21:45)

Διεθνή φιλικά: Ισλανδία – Σουηδία

Τετάρτη 22 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Κύπελλο Ελλάδος: Επαναληπτικοί 3ης φάσης

ΠΑΟΚ – Ηρακλής (17:00)

Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός (20:00)

Κύπελλο Ολλανδίας: Τσβόλε – Κούικ (19:45), Άγιαξ –Φέγενορντ (21:45), Ναϊμέγκεν – Ουτρέχτη (21:45)

Διεθνή φιλικά: Χιλή – Κόστα Ρίκα

Μπάσκετ, Γιούροκαπ φάση των «32»-3η αγωνιστική

Ερυθρός Αστέρας – Πανιώνιος (19:00)

Πέμπτη 23 Ιανουαρίου

Κύπελλο Ελλάδος: Επαναληπτικοί 3ης φάσης

Αστέρας Μαγούλας – Ολυμπιακός Βόλου (17:00)

Πανιώνιος – Αιγινιακός (20:00)

Μπάσκετ: Ευρωλίγκα, TOP 16 4η αγωνιστική

Φενερμπαχτσέ – Παναθηναϊκός (20:00)

Παρασκευή 24 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Μπουντεσλίγκα, Γερμανία: Γκλάντμπαχ – ΜπάγερνΜονάχου (21:30)

Ερεντεβίσε, Ολλανδία: Χέρακλες – Βααλβάικ (21:00)

Διεθνή φιλικά: Ομάν - Φιλανδία

Μπάσκετ: Ευρωλίγκα, TOP 16 4η αγωνιστική

Λαμποράλ – Ολυμπιακός (21:30)

Σάββατο 25 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Superleague, 21η αγωνιστική

ΑΕΛ Καλλονής – Απόλλων (15:00), Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα (17:15), Παναθηναϊκός – Πλατανιάς (19:30)

Λινγκ 1, Γαλλία: Αζαξιό – Σοσό, Μπορντό – Σεντ Ετιέν, Γκινγκάμπ – Παρί ΣΖ, Λιλ – Ρεν, Λυών – Εβιάν, Μονακό – Μαρσέιγ, Μοντπελιέ – Νις, Ναντ – Ρεμς, Τουλούζ – Μπαστιά, Βαλανσιέν – Λοριάν .

Μπουντεσλίγκα, Γερμανία: Ντόρτμουντ –Αουγκσμπουργκ (16:30), Στουτγκάρδη – Μάινς (16:30), Βόλφσμπουργκ – Ανόβερο (16:30), Νυρεμβέργη –Χοφενχάιμ (16:30), Φράιμπουργκ – Λεβερκούζεν (16:30), Αϊντραχτ Φρανκφούρτης – Χέρτα (19:30).

Σιέρα Α, Ιταλία: Νάπολι – Κιέβο (19:00), Λάτσιο – Γιουβέντους (21:45)

Ερεντεβίζε, Ολλανδία: Ντεν Χααγκ – Φέγενορντ(19:45), Μπρέντα – Τσβόλε (20:45), Ρόντα – Ουτρέχτη (20:45), Αϊντχόφεν – Αλκμααρ (21:45) .

Πρέμιερσιπ, Σκωτία: Κιλμάρνοκ – Ινβερνές (17:00),Μάδεργουελ – Αμπερντίν (17:00), Ρος Κάουντι – Χαρτς(17;00), Σεντ Μίρεν – Πάτρικ Θιστλ (17:00)

Διεθνή φιλικά: Κόστα Ρίκα – Ν.Κορέα

Μπάσκετ: 15η αγωνιστική Α1

ΚΑΟ Δράμας – Ν.Κηφισιά (16:00), Τρίκαλα – Πανιώνιος (16:00), Ρέθυμνο Κολοσσός (16:00), ΠΑΟΚ - Άρης (21:30)

Βόλεϊ, Α1 ανδρών, 14η αγωνιστική

Νίκη Αιγινίου –Ολυμπιακός, Φοίνικας Σύρου - ¨Αρης, Λαμία – Παναχαϊκή, Εθνικός Αλεξανδρούπολης –Παμβοχαϊκός, Παναθηναϊκός – ΑΕΚ, ΠΑΟΚ – Κηφισιά

Χάντμπολ – πρωτάθλημα Α1, 12η αγωνιστική

ΧΑΝΘ – ΠΑΟΚ, ΑΣΕ Δούκα – Αερωπός Έδεσσας, ΑΕΚ – Αρχέλαος, Ποσειδών Λουτρακίου – ΦοίβοςΣυκεών, Φίλιππος Βέροιας – Κιλκίς, Αναγέννηση Βύρωνα – Διομήδης Άργους

Κυριακή 26 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Superleague, 21η αγωνιστική

Λεβαδειακός – Άρης (15:00), Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ (17:15), Εργοτέλης – Παναιτωλικός (17:15), ΠΑΟΚ – Βέροια (17:15), Ξάνθη – Ολυμπιακός (19:30)

Μπουντεσλίγκα, Γερμανία: Βέρντερ Βρέμης –Μπραουνσβάικ (16:30), Αμβούργο – Σάλκε (18:30)

Σιέρα Α, Ιταλία: Βερόνα – Ρόμα (13:30), Τορίνο –Αταλάντα (16:00), Σαμπντόρια – Μπολόνια (16:00),Ίντερ – Κατάνια (16:00), Κάλιαρι – Μίλαν (16:00), Λιβόρνο – Σασουόλο (16:00), Πάρμα – Ουντινέζε(16:00), Φιορεντίνα – Τζένοα (21:45).

Ερεντεβίζε, Ολλανδία: καμπούρ – Χέρενφεν (13:30), Φίτεσε – Ναϊμέγκεν (13:30), Χρόνιγκεν – Τβέντε(15:30), Γκο Αχεντ Ινγκλς – Άγιαξ (15:30)

Πρέμιερσιπ, Σκωτία: Χιμπέρνιαν – Σέλτικ (14:45)

Πριμέρα, Ισπανία: Δεν έχουν οριστεί τα ματς

Μπάσκετ: 15η αγωνιστική Α1

Πανελευσινιακός – Παναθηναϊκός (16:00), Απόλλων Πάτρας – Ίκαρος Χαλκίδας (18:00)

Δευτέρα 27 Ιανουαρίου

Superleague, 21η αγωνιστική

Πανθρακικός – Πανιώνιος (19:30)

Πρέμιερσιπ, Σκωτία: Νταντί Γιουνάιτεντ – ΣεντΤζόνστον (21:45)

Μπάσκετ: 15η αγωνιστική Α1

Ολυμπιακός – Ηλυσιακός (19:15)

Τρίτη 28 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Πρέμιερ, Αγγλία: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Κάρντιφ (21:45), Νόριτς – Νιούκαστλ (21:45), Σαουθάμπτον –Άρσεναλ (21:45), Σουόνσι – Φούλαμ )21:45), ΚρίσταλΠάλας – Χαλ (22:00), Λίβερπουλ – Έβερτον (22:00)

Τετάρτη 29 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Κύπελλο Ελλάδος: Προημιτελική φάση –α’ αγώνες

Νικητής Ηρακλή/ΠΑΟΚ – Νικητής Απόλλων/Ν.Βόλου

Νικητής ΟΦΗ/Καλλονή – Νικητής Αιγινιακός/Πανιώνιος

Πρέμιερ, Αγγλία: Αστον Βίλα – Γουέστ Μπρόμιτς(21:45), Τσέλσι – Γουέστ Χαμ (21:45), Τότεναμ – Μάντσεστερ Σίτι (21:45)

Μπουντεσλίγκα, Γερμανία: Στουτγκάρδη – ΜπάγερνΜονάχου (21:00)

Πρέμιερσιπ, Σκωτία: Σέλτικ – Κιλκμάρνοκ(21:45)

Διεθνή φιλικά: Μεξικό – Ν.Κορέα

Μπάσκετ, Γιούροκαπ φάση των «32», 4η αγωνιστική

Πανιώνιος – Ερυθρός Αστέρας (18:00)

Πέμπτη 30 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Κύπελλο Ελλάδος : Προημιτελική φάση – α’ αγώνες

Νικητής Ολυμπιακός/Αστέρας Τρίπολης – ΝικητήςΠαναιτωλικός/Ατρόμητος

Νικητής ΠΑΟ/Ηρακλής Ψαχνών – Νικητής Ολυμπιακός Βόλου/Αστέρας Μαγούλας

Μπάσκετ: Ευρωλίγκα, TOP 16, 5η αγωνιστική

Ολυμπιακός – Μάλαγα (21:00)

Παρασκευή 31 Ιανουαρίου

Ποδόσφαιρο

Μπουντεσλίγκα, Γερμανία: Μπραουνσβάικ – Ντόρτμουντ (21:00)

Ερεντιβίζε, Ολλανδία: Φέγενορντ – Φίτεσε (21:00)

Βόλεϊ: Φάιναλ Φορ λιγκ καπ, Αλεξανδρούπολη. 1οςημιτελικός

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΕΚ

Μπάσκετ: Ευρωλίγκα, TOP 16, 5η αγωνιστική

Παναθηναϊκός – Μπαρτσελόνα (21:30)



Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Σημείωση: Μόνο ένα μέλος αυτού του ιστολογίου μπορεί να αναρτήσει σχόλιο.